En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2022 Mevduat Faiz Oranları (2023)

En yüksek mevduat faizi veren bankalar ocak 2022 araştırmasıyla sizin için en çok faiz kazandıran bankaları yazdık. Yatırım yapmak için döviz ya da TL hesabı açarak kesin kazanç yöntemi olarak faizi tercih edenlere yönelik olarak;

bankaların güncel mevduat faiz oranları 2022hakkında da güncel tablo şeklinde bilgiler verdik. ( Önemli Bilgi: en yüksek faiz veren ya da kazandıran bankalar hakkında bilgi toplarken tüm birikimlerinizi kaybetmeyin.Aynı zamanda paranızın olduğu bankanın batması durumunda neler olur sorusunun da yanıtını burada bulabilirsiniz. )Faize yatırılan paralar mevduat süresinde göre; 32 gün, 3 ay, 6 ay, 9 ay ve 1 yıllık olabiliyor. Doğru bankayı seçen bir yatırımcı 200 bin TL ile her ay diğer bankalara göre 2 bin TL daha fazla gelir elde edebilir. Bu nedenle en çok faiz veren banka her zaman çok önemli bir konuyu oluşturmaktadır.

OCAK ŞUBAT MART 2022’de En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Ocak ayı için en çok faiz veren bankalar arasında özel bankalar ilk sırada gelmektedir. Bu bankalar içinde; Akbank, Yapı Kredi, Garanti Bankası kasım ayına özel hoş geldin faizleri ile yeni müşterilere yönelik yüksek faiz dağıtmaktadır. Bu bankalar yanında diğer bankalar için de kredi faiz oranları sürekli değiştiği için size kısa süreli olan kasım ayına ait faiz oranlarını yazdık.

En çok para getiren mevduat süresi genelde uzun süreli mevduatlar olduğu için siz de doğru bir banka tercihinde bulunup en azından 3 aylık bir yatırım yapabilirsiniz. Seçim sonrası faizlerin durumu hakkında bazı ön görüler yapılmaktadır; ama Merkez Bankası ve Bankaların faiz politikaları gecelik değiştiği için şimdiden kesin bir oran veremeyiz. Sadece en güncel hali ile bazı aylara göre sunulan faiz oranlarını verebiliriz.

(Video) Kasım Ayı Bankaların 32 Günlük TL Faiz Getirisi Oranları Kaç

En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2022 Mevduat Faiz Oranları (1)

Ocak Ayında Güncel Faiz Oranları Hesaplamaları

Nakit parasına daha çok değer katmak ve risk almadan para kazanmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yatırım aracı olan faizden daha çok gelir elde etmek için en doğru bankanın tercih edilmesi gerekmektedir. Aşağıda Ocak Şubat ve Mart aylarına ait en çok faiz kazandıran bankalar verilmektedir.

Şu anda en çok faiz kazandıran 3 büyük bankayı sizin için yazalım; daha sonra da onların 32 günlük, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık faiz getirilerini belirtelim.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2022 Mevduat Faiz Oranları (2)
Bankaların Faiz Oranları32 Günlük3 Aylık6 Aylık1 Yıllık
Ak Bank%18%19%22%22
Yapı Kredi%17%19%20%20
Garanti Bankası%16%16%18%18

Mevduat Faiz Oranlarına Göre Faiz Getirisi Hesaplama 2022

Yukarıda en yüksek faiz kazandıran ve veren 3 büyük bankayı yazdık. Bunların parasal olarak ne kadar paraya ne kadar faiz getirdiğini birkaç örnek şeklinde yazdık. Örneğin, 50 bin TL’nin aylık ve yıllık faiz kazancı ile 100 bin TL’nin aylık ve yıllık kazançları çok farklı oranlarda olabilmektedir. Dikkat ederseniz oranlardan bahsediyoruz. Uzun vadeli faiz yatırımlarında kazançlar çok iyi olmaktadır. Şimdi aşağıda, yüz bin TL, elli bin TL için ayrı ayrı faiz kazançlarını hesaplardık.

50 Bin TL’ye Aylık ve Yıllık Ne Kadar Faiz Gelir?

50 bin TL için 3 bankanın da faiz getirisi farklı olacağı gibi aynı bankaya yatacak olan paranın vade süresi de kazanca direkt etki edecektir. Örneğin, ING Bankasına 50 bin TL yatıran birisi;

(Video) En yüksek faizi veren bankalar hangisi? Hangi banka yüksek faiz veriyor? Banka faiz oranları nedir?

 • 32 günlük vade için; 1100 TL
 • 3 Aylık faiz için; 3300 TL
 • 6 Aylık Vade Faizi İçin: 6600 TL ve Yıllık da 11000 TL para kazanır. Bu oranlar günlük değişebilmektedir.
 • Yıllık olarak da 14 bin bandından olacaktır.

100 Bin TL Ne Kadar Faiz Kazandırır?

100 Bin TL’si olan birisi; Garanti Bankasında faizli mevduat hesabı açtığında;

32 günde; 2300 TL para kazanır. 3 ayda 6900 TL para kazanır, 1 yılda ise 23 bin TL para eline geçer. Bu sadece faiz getirisidir. Ana para aynen olduğu yerde kalmaya devam eder. Vermiş olduğumuz faiz oranları ocak-şubat ve mart ayı için geçerli olsa da bankalar her an kredi faizlerinde artış ya da düşüş kararı verebilir.

Faiz Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Faiz hesaplaması aynen matematikte oran orantı hesaplaması gibidir. Örneğin; 100 bin TL parası olan birisi Yapı Kredi bankasına aylık %20’den mevduat faizi açtırdı. Bunun hesaplamasının nasıl yapılacağı zor gibi görünse de aslında oldukça kolaydır.

100 bin X %20 / 100= Ortaya faiz hesabı çıkacaktır. Bu da 2000 TL olacaktır.

Kısacası para miktarı ile faiz oranı çarpılır ve sonra da standart olarak 100’e bölünür. Bu her zaman sizin elinize geçecek olan faiz oranını ve kazancını verir.

(Video) KREDİ VE MEVDUAT FAİZLERİ SERT YÜKSELİŞE GEÇTİ! BANKALAR DOLARA %5 FAİZ VERİYOR

Ziraat Bankası Kasımda Ne Kadar Mevduat Faizi Veriyor?

2021 yılında diğer yıllarda olduğu gibi en yüksek faiz veren bankalar özel bankalar olmasına rağmen birçok kişi bankaların özel olmasından dolayı bazı riskleri yaşamak istemiyor. Bankanın batması durumunda zor durumda kalacağını düşünen kişiler, Ziraat Bankası ve Halk Bankası arasında tercih yapmak durumunda kalabilmektedir. Bu çekincesi olanlar için Güncek ziraat Bankası Mevduat Faiz oranlarını yazdık.

 • 32 Günlük Faiz Oranı % 18
 • 3 Aylık, Altı Aylık ve Yıllık faiz oranı ise %20 olarak sabitlenmiştir.
En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2022 Mevduat Faiz Oranları (3)

Halk Bankası Ne Kadar Kredi Mevduat Faizi Kazandırıyor?

Diğer kamu bankası olan Halk Bankası 2021 yılında özel kurumlara göre daha az mevduat faizi vermektedir. Ama yine garantili iş yapmak isteyen müşterileri olan bankanın mevduat faiz oranlarını belirledik ve ele aldık. İşte 2021 yılı; ocak- şubat- mart döneminde Halk Bankası Mevduat Oranları;

 • Halk Bankası 32 Aylık faizi; %17
 • Halk Bankası 3 aylık faiz getirisi: %19
 • Halk Bankası 6 aylık faiz getirisi :%20
 • Halk Bankası 1 yıllık faiz getirisi %20

32 Günlük 3 Aylık ve 1 Yıllık En Yüksek Faiz Kazandıran Banka Hangisi

Elinde yatırım amacı ile nakit para tutan kişiler için 32 günlük en çok mevduat faizi veren bankayı araştırdık ve yazdık. Şu anda hem 32 günlük hem de 1 yıllık faiz kazancı olarak öne çıkan banka Akbank’tır. Özel sermayeli olan Akbank yıllık bazda şu anda standart olarak; %22 faiz kazandırmaktadır.

Elinde çok daha yüksek parası olanlar şube müdürleri ile pazarlık yaparak faiz artışı sağlayabilirler. Bu artışlar şube yetkisinde olduğunda düşük kalsa da genel merkez ile irtibat kurulacak kadar çok para yatırılacaksa o zaman gerçekten çok iyi faiz oranları teklif edilebilir. Bankalar genelde nakit zengini olan İş Adamlarını tespit edip kendilerine faiz teklifinde bulunabilmektedir. Bu şekilde yatırım yapmak isteyenler de en kendisine en iyi teklifi veren bankayı tercih etmektedir.

Dolar, Euro (Döviz) Faizi Veren Banka Var mı?

Parasını TL cinsinden değil de Euro, dolar kısacası döviz cinsinden faize yatırmak isteyenler olabilir. Nitekim gurbetçilerin çoğu Almanya’da Euro vadeli hesap açtırmakta ve yabancı para cinsinden para kazanmaktadırlar. Bu hizmeti Türkiye’deki bankalar da vermektedir. Dolar, Euro olarak faize verilen paraların faiz kazançları da Euro ya da dolar olarak hesaplanır. Şu anda Garanti, HSCB, ING, ICBC, Ak Bank gibi bankalar yabacı para birimlerini, doları, euroyu kabul etmekte ve onlara da döviz hesabı ile faiz vermektedir. Dolar faiz oranları, dolar kuru ve Türkiye’deki güncel Merkez Bankası Faiz oranları baz alınarak sürekli değiştirilmektedir.

(Video) Vadeli Mevduat Hesabı Nedir ? En Yüksek Faiz Veren Banka | Çeyiz Hesabı | Altın Hesabı

Para Yatırmak İçin En Güvenilir Bankalar

En güvenir banka sorusunu soranların hangi konuda çekincelerinin olduğu da önemlidir. Paranın çalınması mı, bankanın faizi yatırmaması ya da paraya el koyması mı yoksa en çok akla gelen bankanın batması mıdır asıl çekince. Eğer bankanın batması ise o zaman şunu ifade edelim; Türkiye’de bankalar eskisi kadar kolay batmadığı için pek sorun etmenize gerek yoktur. Ama sermayesi çok azalan bankalar zaman zaman ödemelerini yapmayıp müşterilerini mağdur edebilirler. Bu durumda da müşterilerin ödemelerini geç almaları ve kazançlarını yitirmeleri söz konusu olabilir.

Para yatırmak için bu hususta çekinceleri olanlar için biz de devlet bankalarını tavsiye edebiliriz. Bunlar;

 • Ziraat Bankası
 • Halk Bankası
 • Vakıf Bank

Saydığımız bankalar devlet kamu bankası oldukları için diğerlerine göre daha güvenilirdir.

Banka Batarsa Faizdeki Paraya Ne Olur?

Banka batarsa ne olur? Bankalar 100 bin TL’ye kadar devlet garantisi altındadır. Daha yüksek meblağlar için devletin güvence ve ödeme garanti vermediğini biliyoruz. 2000 Yılında meydana gelen ekonomik kriz sonrası birçok banka batmıştı ve binlerce kişi parasını alamamıştı. Bu nedenle devlet artık bankaların batması durumunda yatırımcıları korumak amaçlı olarak onların yatırmış oldukları paranın yüz bin TL’sine kadar geri ödeme sözü veriyor. Bunun dışındaki miktarlar için henüz kesin bir güvence söz konusu değildir.

2022 Yılında En Yüksek Hoş geldin Mevduat Faizi Veren Banka

2021 yılında mevduat faiz getirisi çok yüksek olduğu için birçok banka yeni müşteri kazanmak için hoşgeldiniz faizi vermeye devam etmektedir. Şu anda en yüksek hoş geldin faizi veren banka şu anda Akbank’dır. Başka bankalarda parası olanları davet eden ve ilk yatırım ile birlikte yıllık %22’ye varan hoş geldin faizi verilmektedir. Akbank internet sitesine Bankasına giderek; ocak ayı hoş geldin mevduat faizleri hakkında en güncel faiz oranları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

(Video) VADELİ MEVDUAT FAİZİ HESAPLAMA. PRATİK BİLGİLER

32 Günlük En İyi Hoş Geldin Mevduat Faiz Oranları Tablosu

32 Gün Vadeli 50.000 TL Mevduat İçin En Yüksek Mevduat Faiz Veren BankaYıllık Faiz OranıVade Sonu Net BakiyeNet Kazanç
Akbank Vadeli Mevduat%22,0050.762 TL762 TL
CEPTE TEB% 20,0050.745 TL745 TL
İş Bankası%18,3050.682 TL682 TL
ING%18,0050.671 TL671 TL
Garanti Bankası% 18,0050.633 TL633 TL
Senin Bankan%15,6750.584 TL584 TL
Odeabank%24,0050.894 TL894 TL
Burgan Bank%24,0050.894 TL894 TL
Fibabanka% 24,0050.894 TL894 TL
ING Bank%23,5050.876 TL876 TL
ICBC Turkey%23,2050.864 TL864 TL
Yapı Kredi%21,1050.786 TL786 TL
Halkbank% 20,7550.773 TL773 TL
Şekerbank%20,5050.764 TL764 TL
DenizBank% 20,5050.764 TL764 TL
HSBC Vadeli%20,0050.745 TL745 TL
Akbank Direkt% 20,0050.745 TL745 TL
Vakıfbank%17,0050.633 TL633 TL
Kuveyt Türk%15,6550.583 TL583 TL
Ziraat Katılım%15,6150.582 TL582 TL
Türkiye Finans Katılım Bankası%13,7550.512 TL512 TL

Elinizde yatırım amaçlı bir para varda bunu, özel ya da devlet bankası olarak düşünmeden en yüksek mevduat faiziveren yani en yüksek mevduat kazandıran bankayı tercih etmelisiniz. 3 aylık olarak yapacağınız yatırımlar sizin için daha mantıklı olacaktır. ocak ayı için en güncel faiz oranlarını ve kazançlarını hesapladık. Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte şunu ifade edebiliriz; Özel bankaların mevduat faizleri 2022 senesi içinde devlet bankalarına göre çok daha iyi durumdadır. Bu nedenle ilk tercihiniz, yukarıdaki faiz tablosunda belirtilen bankalar olan; Akbank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası olabilir. www.ekonomistr.com özel yazısıdır.

FAQs

En yüksek mevduat faizi ne kadar 2022? ›

20.10.2022 tarihinde 32 gün vadede en yüksek mevduat faiz oranı %24,00. Bu faiz oranıyla 32 gün vadede 100.000 TL için net faiz kazancı 1.999 TL.

Hangi bankalar günlük faiz veriyor? ›

100.000 ₺ 1 günde ne kadar getirir?
 • Odeabank Enuygun'a Özel Odeabank Oksijen Dinamik Hesap. * Sponsorlu Reklam. ...
 • Alternatif Bank VOV Hesap. % 23,00. ...
 • CEPTETEB Marifetli Hesap. ...
 • Fibabanka Kiraz Hesap (vadesiz tutar hariç getiri hesaplama) ...
 • Burgan Bank ON HESAP. ...
 • ING Turuncu Ekstra'lı e-Turuncu Hesap. ...
 • % 13,50. ...
 • Denizbank E-Mevduat.

Kur Korumalı faiz oranı kaç? ›

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesap Faiz Oranları nelerdir?
Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Faiz Oranları
VADE10.000 TL-499.999 TL500.000 TL-999.999 TL
3 Ay%15,00%15,00
6 Ay%15,00%15,00
12 Ay%15,00%15,00

Akbank hoşgeldin faizi ne kadar? ›

Vadeli mevduat hesabına %24,00 faiz oranı

Hesabınızı hemen açın, yüksek faiz oranı ve düşük stopaj avantajından yararlanın.

VakıfBank hoşgeldin faizi ne kadar? ›

Siz de Hemen Hesap Açın, TL'de %21,00 Tanışma Faiziyle Biriktirmeye Başlayın. İlk defa ARI Hesabı açtıran tüm müşterilerimize TL'de %21,00 Tanışma faizi fırsatı VakıfBank'ta.

Kur Korumalı faiz nasıl hesaplanır? ›

Kur Korumalı Hesaplarda Getiri Nasıl Hesaplanır? Vade bitiminde; vade başlangıç tarihindeki açılış kuru ile vade sonundaki TCMB tarafından ilan edilen saat başı döviz alış kurlarından ilgili döviz cinsinin saat 11:00 kuru arasındaki değişim hesaplanacaktır.

Günlük kazandıran vadeli hesap nedir? ›

Günlük Kazandıran Hesap Nedir? Dilediğiniz an para yatırıp dilediğiniz an para çekebileceğiniz Günlük Kazandıran Hesapta birikimleriniz gecelik her gün değer kazanır. Günlük Kazandıran Hesabınızı İşCep ve İnternet Şubesi üzerinden anında açarak faiz kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yapı Kredi günlük faiz ne kadar? ›

Standart gecelik faiz oranımız %4'tür.

Kur Korumalı 100 bin ne kadar faiz getiri? ›

STOPAJ UYGULANMIYOR

Uygulanan %14 mevduat faizinin dönemsel oranı kabaca %3.5 olur. Hesabın açıldığı tarihteki dolar kuru 12.34 lira. 100.000 liranın karşılığı 8.103 dolar. 3 ay sonunda 100.000 liraya 3.500 lira faiz gelecek. Stopaj uygulanmayacak.

Kur Korumalı Mevduat Hesabı 3 ayda ne kadar kazandırdı? ›

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre mart ayı itibariyle kur korumalı mevduat hesaplarındaki toplam tutar 561 milyar 869 milyon TL. İlk üç aylık süreçte doların yaklaşık yüzde 26 değer kazanmasıyla Hazine'den çıkacak kur garantisi ödeme tutarının 14 milyar TL olması bekleniyor.

Ziraat Bankası 100.000 TL ye ne kadar faiz veriyor? ›

Önemli Not: %1.54 faiz oranından yeni ING'li olacak müşteriler 20.000 TL' ye kadar 6 ay vadeye kadar yararlanabilir.
...
Tüketici Ürün Paketi.
Kredi Tutarı100.000 TL
Aylık Ödeme17.941,85 TL
Faiz Oranı%1,79
Faiz Tutarı (KKDF ve BSMV dahil)7.651,11 TL
Diğer Masraflar525,00 TL
2 more rows

Akbank faiz oranları ne kadar? ›

Bir tıkla, vadeli mevduata %24,00 kazandıran kampanya!

Üstelik hesabınızı 1 yıldan uzun vadeli açarsanız %0, 181-365 gün vadeli açarsanız %3 stopaj avantajından yararlanırsınız. Birikiminizi Akbank İnternet ve Mobil'in ayrıcalıkları ile yönetmek ve yüksek faiz oranlarından faydalanmak için hesabınızı hemen açın.

Yapı Kredi mevduat faiz oranı ne kadar? ›

Size özel avantajlı mevduat faiz oranlarımızı Yapı Kredi Mobil veya İnternet Şubesi'nden görüntüleyebilirsiniz.
...
Hazır Kredi Paketleri.
Vade(Ay)Kredi Tutarı Aylık Taksit TutarıFaiz Oranı
125.189,43 TL% 2,84
243.130,01 TL% 2,84
362.481,95 TL% 2,84
1 more row

Garanti Bankası 100.000 TL ye ne kadar faiz veriyor? ›

Faizler
Vade1.000 - 25.000100.000 - 300.000
1 ay7,0014,00
32- 45 gün7,0014,00
46- 60 gün7,0014,00
61- 75 gün7,0014,00
14 more rows

Vakıfbank mevduat faiz oranı ne kadar? ›

Vakıfbank Mevduat Faiz Oranları / 17 Ekim 2022
Vade0 – 25 Bin TL50 Bin – 75 Bin TL
46 – 91 Gün% 11,75%12,50
92 – 181 Gün% 11,25%12,00
182 – 365 Gün%10,25%11,00
366 – 750 Gün%9,75%10,50
15 more rows
5 Aug 2022

Akbank iyi bir banka mı? ›

​Türkiye'den ilk kez bir banka “Euromoney Mükemmellik Ödülleri” kapsamında “Dünyanın En İyi Dijital Bankası” seçildi. Akbank ayrıca 13. kez “Türkiye'nin En İyi Bankası” unvanını da aldı.

Ziraat Bankası mevduat faizi ne kadar? ›

Vadeli Türk Lirası Mevduat Faiz Oranları
Vade Grupları0 - 1.000 TL'ye Kadar1.000 TL ve Üzeri
1 Yıl Vadeli 6 Ayda Bir Faiz Ödemeli%0,00%5,00
Birikimli Mevduat Hesabı%12,50%12,50
Çeyiz Hesabı%12,50%12,50
Konut Hesabı%12,50%12,50
9 more rows

TEB Bankası faiz oranları ne kadar? ›

Vadeli Mevduat Faiz Oranları
Tutar Aralığı32 Gün46 Gün
50.001 - 100.000 TL15,75 %15,50 %
100.001 - 250.000 TL16,00 %15,75 %
250.001 - 500.000 TL17,00 %16,50 %
500.001 - 1.000.000 TL17,00 %16,50 %
1 more row

Halk Bankası faiz oranları ne kadar? ›

Halkbank Mevduat Faiz Oranları Tablosu
1 - 6 Gün7 - 27 Gün28 - 40 Gün
%13%13,25%13,75
%13,5%13,75%14,25
%14%14,25%14,75

Vadeli hesap tehlikeli mi? ›

Vadeli Hesap Nasıl İşler? Vadeli Hesap, 28 günden az olmayacak şekilde süresini senin belirleyebildiğin ve belirlediğin süreye göre faiz alabildiğin bir çeşit süreli hesaptır. Riski olmayan bir hesap türü olan vadeli hesabın süresi boyunca paranı hesaptan çekmeye kalkarsan bankanın vereceği faizi alamazsın.

Kur Korumalı hesapta dolar düşerse ne olur? ›

Kur korumalı TL mevduat hesabı vade gününden önce kapatılırsa ve hesap kapatıldığında mevcut kur vade başındaki kurdan düşük olursa, bakiye düşük kura göre güncellenecek. Aradaki fark da hesap sahibi kişiden alınarak Hazine'ye aktarılmak üzere Merkez Bankası'na gönderilecek.

Kur Korumalı mevduat yararlı mı? ›

Kur Korumalı mevduat enflasyonu düşürür mü? “Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat, dövize olan talebi azaltarak döviz artışını önleyebilirse kur kaynaklı enflasyonu düşürmede faydalı olacaktır.

Kur koruma ne zaman bitiyor? ›

KKM çok büyük olasılıkla 2023'te sona erecek. Büyük bir kur çalkantısını engellediği ölçüde oy kayıplarını da azaltacak. Erdoğan yönetimi olası 2023 seçimlerine kadar uzatmalarla bu yöntemi devam ettirse dahi, bütçeye getirdiği yük nedeniyle KKM'nin yıllar sürmesi mümkün değil.

Yapı Kredi Bankası hoşgeldin faizi ne kadar? ›

Yapı Kredi Kampanyalar Bankamıza getireceğiniz yeni paranıza özel %20,50'ye varan kaçmaz faiz fırsatı! Bankamıza yeni getireceğiniz mevduatınıza özel faiz oranlarımız sizleri bekliyor.

Akbank 1000 TL'ye ne kadar faiz alırım? ›

Serbest Hesap ile 1.000 TL ve üzerine %18,00 tanışma faizi sizi bekliyor. Üstelik Serbest Hesap ile vade beklemeden para yatırıp çekebilir, bu sırada yüksek faiz kazanmaya devam edebilirsiniz. Serbest Hesap ile 1.000 TL ve üzeri birikimlerinizi avantajlı faiz oranlarıyla değerlendirebilirsiniz.

Finansbank hoşgeldin faizi ne kadar? ›

QNB Finansbank Hoş Geldin Faizi Oranları ve Özellikleri

QNB Finansbank tanışma faizi oranları %20.25'e kadar çıkabilmektedir. Hoş geldin kampanyasında sunulan faiz oranı vade sonuna kadar sabittir.

Yapı Kredi Kur Korumalı mevduat faizi ne kadar? ›

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı ile Türk Lirası birikimlerinizi, hem yüksek getiri oranı ile avantajlı şekilde artırın hem de kurdaki değişimlere karşı koruyun!
...
Hazır Kredi Paketleri.
Vade(Ay)Kredi Tutarı Aylık Taksit TutarıFaiz Oranı
243.130,01 TL% 2,84
362.481,95 TL% 2,84
2 more rows

Bankadan faiz almak caiz mi? ›

İslam'da faiz, kesin olarak haram kılınmıştır.

Bir zaruret bulunmadıkça faiz almak da vermek de caiz değildir.

Ziraat Bankası 1000 TL'ye ne kadar faiz veriyor? ›

Kampanyadaki en düşük faiz listelenmiştir.
...
Tüketici Ürün Paketi.
Kredi Tutarı1.000 TL
Aylık Ödeme67,57 TL
Faiz Oranı%1,79
Faiz Tutarı (KKDF ve BSMV dahil)216,32 TL
Diğer Masraflar5,25 TL
2 more rows

Kur garantili mevduat hesabı hangi bankalarda var? ›

Doları 18,5 liradan 12,5 liraya düşüren 'Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat' hesabı açtırmak için vatandaşlar bankalara akın ediyor. Programın öncülüğünü yapan Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank'ta hesap açabilmek için 1000 lira yeterli.

Vakıfbank dolar faizi ne kadar? ›

Tanışma Faizi Kampanyası Hesabı'nın Özellikleri:
KAMPANYA/ÜRÜNTANIŞMA KAMPANYASI FAİZ ORANLARI
TANIŞMA FAİZİ KAMPANYASITL22,00%
21,50%
USD4,00%
EUR3,00%
1 more row

Altın kur Korumalı mevduat nedir? ›

Fiziki Altından Dönen Kur Korumalı Hesap (FATSİ), Şubelerde Altın Buluşmaları ya da Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi (KAD-SİS) aracılığıyla İş Bankası Altın Hesabı'na gram altın karşılığı aktarılan fiziki altın varlıkların Türk Lirası'na dönüştürülmesiyle açılabilen bir Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı ürünüdür.

Kur Korumalı mevduat kaç defa yapılır? ›

21 Aralık 2021'de yapılan ilk düzenlemede hesaplar, destekten bir kereye özel yararlanabiliyordu. Öte yandan kur korumalı mevduat sisteminde 3 aylık ilk vade 21 Mart 2022'de tamamlanacak. Tebliğ ile birlikte artık şirketler de 3 ay vade ile hesap açabilme imkanına sahip oldu.

Kur Korumalı para ne kadar oldu? ›

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 20 Aralık'ta duyurduğu Kur Korumalı Mevduat (KKM) hesaplarında ilk 3 aylık vadeler bu hafta doluyor. Söz konusu açıklamanın ardından ilk KKM hesapları 22 Aralık'ta açılmaya başlandı. İlk 1 haftada KKM'ye yaklaşık 70 milyar liralık geçiş oldu.

Kur Korumalı mevduat en az kaç olmalı? ›

Hesaba uygulanacak stopaj oranı 0%'dır. Hesap en az 5.000 TL ile 3 ay, 6 ay, 9 ay ve 12 ay vadeli açılabilir.

Ziraat Bankası 150 bine ne kadar faiz veriyor? ›

BSMV'den muaftır. KDV dahildir.
...
Konut Ürün Paketi.
Kredi Tutarı150.000 TL
Aylık Ödeme2.464,30 TL
Faiz Oranı%1,29
Faiz Tutarı (KKDF ve BSMV dahil)145.716,59 TL
Diğer Masraflar2.206,62 TL
2 more rows

Ziraat Bankası 200 bine ne kadar faiz veriyor? ›

Ziraat Bankası Mevduat Faizi Hesaplama / 32 Günlük
Yatırım MiktarıNet Getiri
200 Bin TL2.415,35 TL
250 Bin TL3.019,18 TL
300 Bin TL3.623,02 TL
350 Bin TL4.226,85 TL
15 more rows
26 Jul 2022

300 bin lira aylık ne kadar faiz getirir? ›

Kredi Hesaplama - 300.000 TL Konut Kredisi 6 Ay Vadeli
TutarVadeAylık Taksit
300.000 TL6 Ay52.013,84 TL
300.000 TL9 Ay35.262,04TL
300.000 TL12 Ay26.890,99TL
300.000 TL18 Ay18.529,60TL
3 more rows

Akbank 50.000 liraya ne kadar faiz veriyor? ›

Akbank Direkt Kredi ile belgesiz, imzasız, Şubeye gitmeden kredi kullandırımı T.C. vatandaşı ve Akbank Şifresi sahibi mevcut Akbank müşterileri için geçerlidir.
...
Direkt Kredi.
Kredi Tutarı50.000 TL
Aylık Ödeme2.180,83 TL
Faiz Oranı%2,23
Faiz Tutarı (KKDF ve BSMV dahil)28.509,87 TL
Diğer Masraflar275,63 TL
2 more rows

Garanti Bankası 100.000 tl ye ne kadar faiz veriyor? ›

Faizler
Vade1.000 - 25.000100.000 - 300.000
1 ay7,0014,00
32- 45 gün7,0014,00
46- 60 gün7,0014,00
61- 75 gün7,0014,00
14 more rows

TEB Bankası 100.000 liraya ne kadar faiz veriyor? ›

CEPTETEB MARİFETLİ Hesap Faiz Oranları Hesaplama
Hesapta Olması Gereken TL Tutar AralığıTabela Brüt FaiziBrüt Hoş Geldin Faizi
25.000 - 49.999 TL7,00 %22,00 %
50.000 - 99.999 TL8,50 %22,00 %
100.000 - 249.999 TL16,50 %22,00 %
250.000 - 499.999 TL16,50 %22,00 %
7 more rows

Akbank faiz oranları ne kadar? ›

Bir tıkla, vadeli mevduata %24,00 kazandıran kampanya!

Üstelik hesabınızı 1 yıldan uzun vadeli açarsanız %0, 181-365 gün vadeli açarsanız %3 stopaj avantajından yararlanırsınız. Birikiminizi Akbank İnternet ve Mobil'in ayrıcalıkları ile yönetmek ve yüksek faiz oranlarından faydalanmak için hesabınızı hemen açın.

Ziraat Bankası 1 milyona ne kadar faiz veriyor? ›

Ziraat Bankası Mevduat Faizi Hesaplama / 32 Günlük
Yatırım MiktarıNet Getiri
750 Bin TL9.057,54 TL
800 Bin TL9.661,37 TL
900 Bin TL9.724,93 TL
1 Milyon TL12.076,71 TL
15 more rows
26 Jul 2022

Ziraat Bankası 100.000 TL ye ne kadar faiz veriyor? ›

Önemli Not: %1.54 faiz oranından yeni ING'li olacak müşteriler 20.000 TL' ye kadar 6 ay vadeye kadar yararlanabilir.
...
Tüketici Ürün Paketi.
Kredi Tutarı100.000 TL
Aylık Ödeme17.941,85 TL
Faiz Oranı%1,79
Faiz Tutarı (KKDF ve BSMV dahil)7.651,11 TL
Diğer Masraflar525,00 TL
2 more rows

Vakıfbank mevduat faiz oranı ne kadar? ›

Vakıfbank Mevduat Faiz Oranları / 17 Ekim 2022
Vade0 – 25 Bin TL50 Bin – 75 Bin TL
46 – 91 Gün% 11,75%12,50
92 – 181 Gün% 11,25%12,00
182 – 365 Gün%10,25%11,00
366 – 750 Gün%9,75%10,50
15 more rows
5 Aug 2022

TEB Bankası ne kadar faiz veriyor? ›

Vadeli Mevduat Faiz Oranları
Tutar Aralığı32 Gün181 Gün
50.001 - 100.000 TL15,75 %14,75 %
100.001 - 250.000 TL16,00 %15,00 %
250.001 - 500.000 TL17,00 %16,00 %
500.001 - 1.000.000 TL17,00 %16,00 %
1 more row

Ziraat Bankası faiz oranları ne kadar? ›

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları
Kredi AdıFaiz OranıMaksimum Vade
Konut Ürün Paketi% 1,29120 ay
Tüketici Ürün Paketi% 1,7936 ay

Elma Hesabinin getirisi nedir? ›

ELMA Mevduat Hesabı faiz oranı ne kadar? ELMA Mevduat Hesabı, Vadesiz TL Hesabı'nızdaki bakiyenizi limitler dahilinde gecelik ELMA mevduat faiziyle değerlendirir. Gecelik ELMA mevduat faizi yıllık brüt %5 olarak uygulanmaktadır.

Yapı kredi faiz oranı ne kadar? ›

Yapı Kredi Kredi Faiz Oranları
Kredi AdıFaiz OranıMinimum Vade
Taşıt Kredisi% 2,641 ay
2. El Taşıt Kredisi% 2,641 ay
Konut Kredisi% 2,793 ay

Ziraat Bankası 200.000 liraya ne kadar faiz veriyor? ›

BSMV'den muaftır.
...
Konut Ürün Paketi.
Kredi Tutarı200.000 TL
Aylık Ödeme3.285,74 TL
Faiz Oranı%1,29
Faiz Tutarı (KKDF ve BSMV dahil)194.288,78 TL
Diğer Masraflar2.456,62 TL
2 more rows

Denizbank vadeli faiz oranları ne kadar? ›

Mevduat Faiz Oranları
GünTutarFaiz oranı
16 - 2425.001 - 100.000% 15,75
25 - 36100.001 - 499.999% 16,00
25 - 361.000 - 25.000% 15,50
25 - 3625.001 - 100.000% 15,75
30 more rows

Ziraat Bankası mevduat faizi ne kadar? ›

Vadeli Türk Lirası Mevduat Faiz Oranları
Vade Grupları0 - 1.000 TL'ye Kadar1.000 TL ve Üzeri
1 Yıl Vadeli 6 Ayda Bir Faiz Ödemeli%0,00%5,00
Birikimli Mevduat Hesabı%12,50%12,50
Çeyiz Hesabı%12,50%12,50
Konut Hesabı%12,50%12,50
9 more rows

Halk Bankası faiz oranları ne kadar? ›

Halkbank Mevduat Faiz Oranları Tablosu
1 - 6 Gün7 - 27 Gün28 - 40 Gün
%13%13,25%13,75
%13,5%13,75%14,25
%14%14,25%14,75

Akbank Kur Korumalı mevduat faizi ne kadar? ›

Kur Korumalı Mevduat Hesabı Faiz Oranlarımız
10.000 TL'ye kadar1.000.000 TL ve Üzeri
6 Ay%13,50%13,50
9 Ay%13,50%13,50
12 Ay%13,50%13,50
1 more row

Videos

1. Mevduat Faizi Hesaplarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
(HangiKredi)
2. KUR KORUMALI MEVDUAT AVANTAJLI MI? | SADİ UZUNOĞLU
(HangiKredi)
3. Ziraat Mevduat Hesaplama 2023 Uygulamalı | Ziraat Bankası Vadeli Hesap Faiz Oranları #vadelimevduat
(Yatırım Haber)
4. 100 bin lira ne kadar faiz getiriyor ? Bu faiz oranları ile Türkiye ekonomisi çalışabilir mi ?
(Antalya TV)
5. BANKA FAİZİ İLE NEDEN YAŞANMAZ? (DERS #2)
(Cihat Cemal Özdemir)
6. BANKALARDAN YÜKSEK FAİZ NASIL ALINIR? HOŞGELDİN FAİZİ FIRSAT MI? #faiz #ekonomi
(SICAK GÜNDEM)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Barbera Armstrong

Last Updated: 01/23/2023

Views: 5951

Rating: 4.9 / 5 (59 voted)

Reviews: 90% of readers found this page helpful

Author information

Name: Barbera Armstrong

Birthday: 1992-09-12

Address: Suite 993 99852 Daugherty Causeway, Ritchiehaven, VT 49630

Phone: +5026838435397

Job: National Engineer

Hobby: Listening to music, Board games, Photography, Ice skating, LARPing, Kite flying, Rugby

Introduction: My name is Barbera Armstrong, I am a lovely, delightful, cooperative, funny, enchanting, vivacious, tender person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.